• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Оголошення

Пам'ятка про забезпечення функціонування української мови як державної

ПАМ’ЯТКА

Відповідно до статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи-підприємці та інші суб’єкти господарювання, що здійснюють обслуговування споживачів та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. Мова йде про магазини, кафе/ресторани, ТРЦ, кінотеатри, заклади культури, перукарні, АЗС, фінансові установи, пошта тощо.
На прохання клієнтів інформація у сфері обслуговування може бути продубльована будь-якою іншою мовою.

У ході здійснення заходів державного (нагляду) контролю перевіряється застосування статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів», а саме: надання споживачеві інформації згідно із законодавством про мови. Інформація доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), визначеним відповідними нормативно-правовими актами, у тому числі технічними регламентами, або, прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування.

Продукція, яка підпадає під дію Технічних регламентів з питань державного ринкового нагляду, у яких містяться вимоги до виробників, уповноважених осіб та імпортерів, повинна супроводжуватися товарно-супровідною та технічною інформацією, складеною виключно державною мовою. Також суб’єкти господарювання повинні зазначати своє найменування та юридичну поштову адресу державною мовою.

Розповсюджувачі нехарчової продукції зобов’язані перед наданням продукції на ринку перевіряти наявність знака відповідності технічним регламентам, необхідних документів, інструкцій з експлуатації та інформацію щодо безпечності, які складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов, та виконання виробником, уповноваженою особою та імпортером вищезазначених вимог.

Саме надання цієї інформації згідно із законодавством про мови у сфері захисту прав споживачів контролюють посадові особи Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Шановні відвідувачі сайту, зверніть увагу!

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО

ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС

ВІДПОЧИНКУ БІЛЯ ВІДКРИТИХ

ВОДОЙМ

літку досить часто родини з дітьми проводять вільний час біля водойм. Аби запобігти можливим нещасним випадкам та уникнути неприємних наслідків тако­го відпочинку, слід дотримуватися правил поведінки під час купання.
  • Під час відпочинку біля водойм діти мають перебувати під постійним і пильним контролем батьків, дорослих і, за наявності, рятувальних служб.
  • Для купання дітей використовують придатні для купання та найбільш безпечні місця.
  • Перед початком купання дітей дорослі мають ретельно обстежити дно водойми.
  • Усі небезпечні для купання місця огороджують і встановлюють попереджувальні знаки.
  • Слід пояснити дитині, що залазити на попереджувальні знаки, запливати за буї, стрибати у воду з висоти та в незнайомих місцях небезпечно для життя.
  • Дітям, які ще не вміють плавати, не слід дозволяти заходити у воду глибше, ніж по пояс.
  • Заборонено застосовувати плавзасоби у місцях, відведених для купання, та вико­ристовувати непризначені для плавання засоби - дошки, колоди, камери від авто­мобільних шин тощо.
  • Під час перебування біля водойм не можна забруднювати берег, прати білизну й одяг, мити посуд тощо в місцях, відведених для купання.
  • Якщо неподалік від місця купання на воді рухається плавзасіб, то слід тримати­ся подалі від нього, а ліпше - вийти на берег, аби уберегтися від хвиль і травм.
  • Не можна допускати у воді ігор, пов'язаних з обмеженням руху рук і ніг, хватанням і штовханням.
  • Небезпечно різко заходити чи пірнати у воду після тривалого перебування на сон­ці, оскільки це може спричинити судоми чи холодовий шок.
  • За спекотної погоди купатися ліпше вранці або ввечері, коли зменшується можли­вість перегріву чи теплового удару.
  • Не можна запливати далеко від берега на надувних матрацах та кругах, спати чи засмагати на них.

Матеріали використані з «Спеціалізованого журналу медична сестра дошкільного закладу» № 6 за 2013 рік

/Files/images/Море.jpg


Шановні відвідувачі сайту!

Звертаємо Вашу увагу на те, що відновлено електронну реєстрацію дітей в ДНЗ через мережу Інтернет. З детальною інформацією щодо процедури реєстрації Ви можете ознайомитися в рубриці «Електронна реєстрація до ДНЗ»

Адміністрація закладу


/Files/images/Про оплату за харчування.jpg

/Files/images/про неприпустимість збору коштів.jpg

/Files/images/про неприпустимість збору коштів 001.jpg


Графік проведення новорічних ранків.

27 грудня 2016 року:

Ясельно-молодша група - 9.00
Середньо-старша група - 11.00

До уваги ветеранів війни та учасників АТО!

З проблемних питань щодо отримання соціальних пільг та державних гарантій згідно з чинним законодавством України, просимо звертатися до Сектору у Кіровоградській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції за адресою: м. Кіровоград, вул. Віктора Чміленка, 53/35 з 08.00 год. до 17.00 год. або за телефонами: 095 381 00 45, 096 234 97 63, 093 441 38 99.

З детальною інформацією про діяльність Служби можна ознайомитися на офіційному сайті: www.dsvv.gov.ua

Контактна особа, яка забезпечує виконання заходів щодо соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в управлінні освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради
Прізвище, імя, по батькові особиПосадаКонтактна інформація
Гринюк Ірина Геннадіївнаспеціаліст І категорії управління освіти,молоді та спорту міської ради вул. Свердлова, 28, (05235)7-26-54


До уваги батьків-вихованців ДНЗ!

Дотримання повітряно-теплового режиму в ДНЗ!

З метою профілактики вірусних інфекцій, дотримання повітряно-теплового режиму в ДНЗ доводимо до Вашого відома вимоги Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України № 678 від 01.08.2013 року, зокрема пункти 6.5. – 6.8. розділу VI. Повітряно-тепловий режим:

6.5. Одягати дітей необхідно залежно від температури повітря та інтенсивності рухової активності. При помірній руховій активності одяг дітей у приміщеннях дошкільних закладів має відповідати вимогам таблиці.

Таблиця

Одяг дітей 3-7 років у приміщеннях

Температура повітря (°С) Одяг Кількість шарів одягу, що допустима
+18-20 Бавовняна білизна, сукні з напіввовняної або товстої бавовняної тканини, колготи, а для дітей 5 років і старше - гольфи 2-3
+21-22 Бавовняна білизна, сукні (сорочки) з тонкої бавовняної тканини з коротким рукавом, гольфи, легкі туфлі або босоніжки 2
+23 і вище Тонка бавовняна білизна або без неї, легка сукня, сорочка для літа без рукавів, шкарпетки, босоніжки 1-2

6.6. При вході до дошкільного навчального закладу необхідно розміщувати термометр для контролю за температурою повітря на вулиці. Прогулянки на відкритому повітрі повинні проводитися не рідше 2 разів на день із загальним часом перебування не менше 4 годин з достатньою руховою активністю та за умови раціонального одягу дітей.

6.7. Взимку при температурі повітря від -4 до -10 °С і швидкості руху повітря до 2 м/сек дітей необхідно одягати у зимові пальта, шуби, комбінезони (4-5 шарів одягу). При цьому допускаються ігри з руховою активністю середньої інтенсивності. При подальшому зниженні температури та збільшенні швидкості руху повітря рухову активність потрібно збільшувати. Прогулянки на вулиці дозволяється проводити при температурі повітря не нижче -16 °С і швидкості руху повітря до 5 м/сек (на дитині 5 шарів одягу). Рухливі ігри дозволяється проводити при температурі повітря від +3 до -3 °С і швидкості вітру не більше 5 м/сек (3-4 шари одягу). Прогулянки дітей на вулиці не проводяться при температурі повітря нижче -16 °С або швидкості руху повітря понад 7 м/сек.

6.8. Влітку під час прогулянок діти повинні мати головні убори (капелюшки, косинки). Для запобігання перегріванню на сонці частину прогулянки необхідно проводити в тіні дерев і під тіньовими навісами. Прогулянки влітку при відсутності вітру бажано супроводжувати водними процедурами, іграми з водою з використанням плескальних басейнів, лійок, гідроіграшок. Під час дощу діти повинні гуляти під тіньовими навісами.


Шановні батьки!

Міська влада у складний економічний час винайшла кошти для збереження спільного фінансування харчування у дитячих садках пропорційно 40% на 60% відповідно з міського бюджету та за рахунок батьків (Постанова кабінету міністрів дозволяє 100% оплату за рахунок батьків).
З метою раціонального використання коштів та продуктів харчування адміністрація дошкільного закладу звертається до Вас з настійливим проханням обов’язкового своєчасного повідомлення працівників закладу про відсутність вашої дитини в наступний день на мобільні телефони вихователів ваших вікових груп.

Дякуємо за розуміння!

Адміністрація дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 7

Кiлькiсть переглядiв: 596

Коментарi